Keramika

Tvořivé ručičky
divider

Keramický kroužek je určený pro starší děti z mateřské školy a školáky. Děti si tvoří výrobky, které jsou pro radost; zároveň však cíleně rozvíjí jemnou motoriku. V kroužku se učí, jak zacházet s keramickou hlínou, glazurou a speciálními pomůckami na tvoření. Naučí se rozmanité techniky tvoření z hlíny zaměřené na rozvíjení fantazie, prostorového cítění a zručnosti. Postupně si vyzkouší modelování z volné ruky, což je nejstarší metoda výroby keramiky. Zahrnuje vytváření tlačením, spojování hliněných válečků, vytváření z plátů (vykrajování z plátu, práci se šablonou), zdobení glazováním.

Děti si tvořením uvědomují, že za konkrétním výsledkem práce stojí jejich snaha a píle. Při hodinám keramiky je důležitá i spolupráce dětí. Během roku si děti vyrobí například ježka, mističku, vánoční svícen, ptáčka, velikonočního zajíčka, jarní kytičku a další.

Kroužek keramiky probíhá v budově MŠ jednou za čtrnáct dní v úterý. Výuka probíhá od 16:00 do 17:15 hodin. Cena kroužku za jedno pololetí - 800 Kč. Začínáme od 2.10.2018.

Rodiče dětí ze základní školy odvádí děti na kroužek nebo po písemném oznámení vychovatelce odchází děti samy. Podmínkou je písemný souhlas rodiče.

Hravá logika

Bystré hlavičky
divider

Klub zábavné logiky a deskových her je určen pro žáky základní školy. Vede k rozvoji logického a strategického myšlení žáků. Děti si ve škole vyzkouší spoustu různých deskových her, budou plnit různé logické úkoly a hledat strategická řešení na různé otázky. V rámci klubu si budou moci i zasoutěžit. Hravá logika je klub pro všechny chytré a zvídavé děti, které chtějí věcem přijít na kloub :)

Kroužek Hravá logika probíhá každou středu od 16.00 do 17.00 hodin v budově ZŠ. Kroužek je pro děti ZDARMA. Začínáme od 19.9.2018.


Čtenářský klub

Děti čtou dětem
divider

ČTENÁŘSKÝ KLUB je určen všem dětem na 1. stupni ZŠ. Jak už název klubu napovídá, je určen především pro děti, které rády čtou a povídají si o knížkách. Děti většinou přečtou nějakou knížku dle vlastního výběru a představují si ji mezi sebou navzájem.  Kromě toho také luští různé křížovky, osmisměrky, doplňovačky, přesmyčky slov, šifry. Zkouší si také rozluštit vzkazy napsané morseovkou. Děti si mají možnost také vyzkoušet různé slovní hry na posílení slovní zásoby, výslovnosti a plynulosti ústního projevu.

Schůzky čtenářského klubu probíhají každé úterý od 13.00 - 14.00 hodin v budově ZŠ. Kroužek je pro děti ZDARMA. Začínáme od 2.10.2018.


Náboženství

Bůh stvořil člověka a jak to bylo dál?
divider

Ve výuce náboženství se děti seznamují s kořeny, ze kterých naše společnost se svojí kulturou vzrostla. Děti se dozví, kdo je to Ježíš Kristus a odkud ho známe; co nám říká Bible, proč slavíme vánoce a velikonoce, proč máme kostel a co se tam dělá, jaký význam a smysl má dnes pro člověka modlitba a mnohé další. Náboženství je nově pro děti zařazeno jako nepovinný předmět a jeho absolvování budou mít zapsáno na vysvědčení.

Náboženství bude probíhat každé pondělí od 13,15 do 14,00 hodin. Výuka je ZDARMA. Začínáme od 1.10.2018.

Tvořivé šití

Kreativní dětičky, šitíčko a jehličky
divider

V kroužku Tvořivého šití se budeme věnovat šití v ruce, vyšívání i ukázce šití na stroji. Smyslem kroužku je návrat k tradiční rukodělné práci, k práci maminek a babiček, které si vždy uměly ušít krásné věci. Pojetí kroužku je vedeno v moderním duchu, aby přilákalo i dnešní děti. Ušít si tedy můžete jehelníček, obal na mobil, ozdoby do vlasů, tašku nebo další zajímavé věci.

Tvořivé šití bude probíhat každou středu od 13,00 do 14,30 hodin. Začínáme od 3.10.2018.

Hra na kytaru

Brnky, brnky na ty strunky
divider

Kytara je nejrozšířenější strunný nástroj, často používaný jako doprovod písniček u ohně, táboráku. Je to nástroj, na kterém vyrostla celá česká generace slavných písničkářů. V kroužku se postupně seznámíte s nástrojem, výukou not, tabulatury, orientací na krku kytaru i v prstokladu. Naučíte se hrát základní akordy a jednoduché melodie.

Hra na kytaru bude probíhat každý čtvrtek od 14,00 do 15,00 hodin. Začínáme od 4.10.2018.

ikona obalka

MÁTE DOTAZY ČI PŘIPOMÍNKY?

Pokud Vás zajímá naše škola, napište nám a přijďte se k nám podívat!