OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL

divider

Cílem projektu Ovoce a zelenina do škol je především zvýšení obliby produktů z ovoce a zeleniny u dětí, přispění k jejich trvalému zvýšení v každodenní výživě a celkové zlepšení zdravotního stavu mladé populace. Podporou dotovaného ovoce a zeleniny do škol chceme bojovat za snížení epidemie dětské obezity a klesající spotřeby ovoce a zeleniny.
V rámci tohoto projektu mají žáci 1. stupně ZŠ nárok až na 4 ks ovoce nebo zeleniny na měsíc zcela ZDARMA. Většinou se jedná o sezónní ovoce nebo zeleninu: hrušky, jablka, mandarinky, banány, mrkev, papriku, rajčata, balené 100% ovocné a zeleninové šťávy a podobně. Produkty neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky, sladidla a konzervanty. Dovozce také garantuje původ výrobků – více jak 50% pochází z České republiky.

ŠKOLNÍ MLÉKO

divider

Cílem projektu Školní mléko je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka a mléčných výrobků. V rámci tohoto projektu mají naši žáci nárok na neochucené mléčné svačinky, jako jsou jogurty, jogurtové nápoje, žervé, plátkové sýry, Cottage, bezlaktózové výrobky a mnoho dalších produktů. Oba projekty Ovoce do škol a Školní mléko mají za cíl zlepšit stravovací návyky dětí.

PROJEKT ŠABLONY PRACE III.

divider

Základní škola a Mateřská škola Prace u Brna získala podporu pro projekt z Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání s názvem ŠABLONY PRACE III, registrační číslo CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0022317.  Projekt je spolufinancován Evropskou unií a jeho cílem je zvyšování kvality vzdělávání. Díky projektu můžeme ve škole vytvořit pozici školní asistentky, realizovat projektové dny, kde se můžeme věnovat komplexním tématům naší společnosti. Věříme, že projekt přispěje ke zkvalitnění vzdělávání na naší škole.


POSILUJME GRAMOTNOSTI A DOVEDNOSTI INOVATIVNĚ

divider

Projekt se zaměřuje na sociální a občanskou gramotnost a exekutivní dovednosti žáků ZŠ v Ústeckém, Jihomoravském a Olomouckém kraji. Akční výzkumy identifikují nedostatky v metodách získávání uvedených gramotností a dovedností, ověří stav na partnerských školách a po pilotní aplikaci inovativních metod (edukativní SW v designu počítačové hry s prezenčními úkoly v okolí školy) ověří účinnost a provede reflexi. Projekt zapojuje více než 60 % žáků ze socioekonomicky znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí. 

SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA

divider

Naše škola je zapojena do projektu Skutečně zdravé školy, kde je minimálně 75% pokrmů připraveno z čerstvých nezpracovaných potravin a doslazované nápoje jsou nahrazeny nápoji neslazenými. Kuchyně při přípravě pokrmů nepoužívá výrobky či složky obsahující aditiva. Pracovníci školní jídelny se pravidelně vzdělávají a asbolvují školení Analýzy jídelny.

MAS Slavkovské bojiště

divider

Naše škola je zapojena do projektů MAS zaměřených na školství. Naši učitelé využívají sdílení dobré praxe v okolních školách; pravidelně se setkávají s pedagogy a odborníky z různých částí svého oboru. Aktivně se zapojujeme také do literárních, výtvarných i sportovních soutěží.  Využíváme možností výuky s rodilým mluvčím anglického jazyka. Účastníme se školních vzdělávacích výjezdů a odborných seminářů a workshopů.