OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL

divider

Cílem projektu Ovoce a zelenina do škol je především zvýšení obliby produktů z ovoce a zeleniny u dětí, přispění k jejich trvalému zvýšení v každodenní výživě a celkové zlepšení zdravotního stavu mladé populace. Podporou dotovaného ovoce a zeleniny do škol chceme bojovat za snížení epidemie dětské obezity a klesající spotřeby ovoce a zeleniny.
V rámci tohoto projektu mají žáci 1. stupně ZŠ nárok až na 4 ks ovoce nebo zeleniny na měsíc zcela ZDARMA. Většinou se jedná o sezónní ovoce nebo zeleninu: hrušky, jablka, mandarinky, banány, mrkev, papriku, rajčata, balené 100% ovocné a zeleninové šťávy a podobně. Produkty neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky, sladidla a konzervanty. Dovozce také garantuje původ výrobků – více jak 50% pochází z České republiky.

ŠKOLNÍ MLÉKO

divider

Cílem projektu Školní mléko je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka a mléčných výrobků. V rámci tohoto projektu mají naši žáci nárok na neochucené mléčné svačinky, jako jsou jogurty, jogurtové nápoje, žervé, plátkové sýry, Cottage, bezlaktózové výrobky a mnoho dalších produktů. Oba projekty Ovoce do škol a Školní mléko mají za cíl zlepšit stravovací návyky dětí.

ŠABLONY PRACE - PROJEKT JAK

divider

Základní škola a Mateřská škola Prace u Brna získala podporu pro projekt z Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání s názvem ŠABLONY PRACE, registrační číslo CZ.02.02.XX/00/22_002/0006667.  Projekt Jana Amose Komenského (JAK) je spolufinancován Evropskou unií a jeho cílem je prosazovat rovný přístup ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání, odborné přípravě a jejich úspěšnému ukončení, a to zejména v případě znevýhodněných skupin, od předškolního vzdělávání a péče, přes všeobecné vzdělávání, odborné vzdělávání a přípravu. Z projektu JAK bude škola v následujících dvou letech financovat školního asistenta, další vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) a inovativní vzdělávání pro žáky základní školy.


HRDÁ ŠKOLA

divider

Organizátor Schools United se prostřednictvím tohoto projektu zaměřuje na oživení atmosféry a všedních školních dní na českých a slovenských školách. Snaží se o celkové zpříjemnění atmosféry mezi žáky a učiteli. Zároveň dává možnost naší škole vyhrát na konci roku hodnotné ceny. Každý měsíc na naší škole proběhne jeden tematický den, takže nezapomeňte pečlivě sledovat naše stránky, ať vám nic neunikne.

MAS Slavkovské bojiště

divider

Naše škola je zapojena do projektů MAS zaměřených na školství. Naši učitelé využívají sdílení dobré praxe v okolních školách; pravidelně se setkávají s pedagogy a odborníky z různých částí svého oboru. Aktivně se zapojujeme také do literárních, výtvarných i sportovních soutěží.  Využíváme možností výuky s rodilým mluvčím anglického jazyka. Účastníme se školních vzdělávacích výjezdů, odborných seminářů a workshopů. V následujícím roce se škola zapojí do projektů: Mobilní knihovna, Lokomoce, Literární a Výtvarná soutěž, Deskové hry, Sdílení dobré praxe pedagogů.

FAST HEROES

Milion dětí s jednou obrovskou misí - zachránit své prarodiče
divider

Kampaň hrdinů FAST je oceněná vzdělávací iniciativa, která usiluje o zvýšení povědomí o příznacích mrtvice a důležitosti rychlé reakce. Využívá dětské nadšení pro učení i sdílení a povzbuzuje děti, aby nové znalosti předaly rodinám, zejména prarodičům. Pacienti s mrtvicí potřebují okamžitou lékařskou péči, proto zvyšování povědomí o příznacích tohoto onemocnění zachraňuje životy. Mrtvice (iktus) je druhou hlavní příčinou úmrtí a jedním z hlavních důvodů, proč děti ztrácejí své prarodiče. Smutnou realitou je, že většina pacientů s mrtvicí přijede do nemocnice příliš pozdě. Proto je nesmírně důležité šířit povědomí o příčinách mrtvice a poskytnout lidem důvěru a důvody, proč vyhledat neodkladnou lékařskou péči.

LOVCI PEREL

Perly z hlubin příběhů
divider

Projekt se zaměřuje na čtenářskou gramotnost dětí prostřednitvím zábavné hry, která motivuje ke čtení, objevování příběhů a prožívání dobrodružství. Lovci perel je v současné době osvědčený projekt, který umožňuje jasně a srozumitelně vést mladé čtenáře k objevování knížek, odhalování tajemství porozumění textu a rozšiřování obzorů. Projekt podporuje spolupráci mezi školami a knihovnami, abychom systematicky podporovali děti v zájmu o dobrou literaturu. Naše škola je zapojena již několikátým rokem.

JSEM LASKAVEC

Rozdávat radost druhým
divider

Světový den laskavosti připadá na 13.11.2023 a my budeme u toho! Oslavíme ho dobrým skutkem. Naše škola se zapojila již druhým rokem do celorepublikového happeningu, ve kterém se učíme, že vlídná slova nestojí moc, přesto dokážou mnoho. Učíme se o tom, že laskavost není jen slušnost nebo zdvořilost, i když může obsahovat obě tyto kvality. Je to celý koktejl ušlechtilých vlastností. Děti budou po celý rok dělat dobré skutky a nečekat za to odměnu. Jednoho dne udělá někdo totéž pro ně.