Keramika

Tvořivé ručičky
divider

Keramický kroužek je určený pro starší děti z mateřské školy a školáky. Děti si tvoří výrobky, které jsou pro radost; zároveň však cíleně rozvíjí jemnou motoriku. V kroužku se učí, jak zacházet s keramickou hlínou, glazurou a speciálními pomůckami na tvoření. Naučí se rozmanité techniky tvoření z hlíny zaměřené na rozvíjení fantazie, prostorového cítění a zručnosti. Postupně si vyzkouší modelování z volné ruky, což je nejstarší metoda výroby keramiky. Zahrnuje vytváření tlačením, spojování hliněných válečků, vytváření z plátů (vykrajování z plátu, práci se šablonou), zdobení glazováním. Děti si tvořením uvědomují, že za konkrétním výsledkem práce stojí jejich snaha a píle. Při hodinám keramiky je důležitá i spolupráce dětí. Během roku si děti vyrobí například ježka, mističku, vánoční svícen, ptáčka, velikonočního zajíčka, jarní kytičku a další.

Kroužek keramiky probíhá v budově MŠ jednou za čtrnáct dní v pondělí. Výuka probíhá od 16:15 do 17:15 hodin. Cena kroužku za jedno pololetí - 1200 Kč.  Začínáme od 2 10. 2023.

Rodiče dětí ze základní školy odvádí děti na kroužek nebo po písemném oznámení vychovatelce odchází děti samy. Podmínkou je písemný souhlas rodiče.

Čtenářský klub aneb Hrajeme si s písmenky

Děti čtou dětem
divider

ČTENÁŘSKÝ KLUB je nově určen všem dětem ZŠ, tedy i těm, kteří ještě neumí číst, ale knížky je baví. Náplní kroužku jsou činnosti spojené s příběhy a pohádkami z dětských knížek, a to formou her, tvoření, rýmování, písniček a drobných dramatizací. Cílem je probudit v dětech lásku ke knihám a čtení již v útlém věku, protože vztah dítěte ke čtení má pozitivní vliv na jeho pregramotnost, budoucí duševní vývoj a komunikační schopnosti.

Schůzky čtenářského klubu probíhají každé úterý od 13.00 - 13.45 hodin v budově ZŠ. Cena kroužku za pololetí - 1000 Kč. Začínáme od 3. 10. 2023.


Náboženství

Bůh stvořil člověka a jak to bylo dál?
divider

Ve výuce náboženství se děti seznamují s kořeny, ze kterých naše společnost se svojí kulturou vzrostla. Děti se dozví, kdo je to Ježíš Kristus a odkud ho známe; co nám říká Bible, proč slavíme vánoce a velikonoce, proč máme kostel a co se tam dělá, jaký význam a smysl má dnes pro člověka modlitba a mnohé další. Náboženství bude v tomto roce probíhat jako zájmový kroužek pro děti.

Náboženství  bude probíhat každou středu od 14,15 do 15,00 hodin. Výuka je ZDARMA. Začínáme od 4. 10. 2023.


Zábavné vaření

Vařila myšička kašičku :-)
divider

Kroužek Zábavného vaření je určen pro všechny děti, které rodičům rády nakukují do kuchyně, chtěly by se něco nového naučit a pak to všechno s radostí sníst. Kuchyň je pro děti velmi lákavá a nabízí se zde prostor pro velkou kreativitu. V tomto kroužku se děti naučí základní postupy při přípravě jídla, jak kombinovat chutě či prostřít stůl. Plná bříška pak budou příjemným bonusem. Pokud se chcete stát aspoň na chvíli malými šéfkuchaři, neváhejte se do kurzu přihlásit, kapacita je omezena.

Kroužek Zábavného vaření probíhá každé úterý a čtvrtek od 14:00 do 15:00 hodin. Cena kroužku za jedno pololetí - 1400 Kč. Začínáme od 3. 10. 2023.

Hra na flétnu

Zdravé dýchání, veselé pískání :-)
divider

Zobcová flétna je dechový nástroj a kdo chce na ni dobře hrát, musí umět i správně dýchat. Hra na flétnu je doporučována dětem, které jsou náchylné k častému onemocnění dýchacích cest, alergiky, astmatiky i dětem s vadou řeči. V kroužku se děti naučí správnému bráničnímu dýchání a základům hry na zobcovou sopránovou flétnu. Společně si zahrají i jednoduché písničky podle not. Lekce budou probíhat jednou týdně. Děti budou potřebovat zobcovou sopránovou flétnu a notový sešit, který si zakoupí od paní učitelky.

Hra na flétnu bude probíhat každé pondělí od 13:00 - 13:45 hodin. Cena kroužku za jedno pololetí - 1000 Kč. Začínáme od 2. 10. 2023.

Sportík

Pohybu se nebojíme, hrajeme a dovádíme!
divider

Sportovní kroužek je určen pro žáky 4. - 5. třídy. Děti se mohou těšit na nové a zajímavé hry, ale i na klasické oblíbené hry s míčem či nářadím, pomocí kterých se děti „vyřádí“ a odreagují, a díky kterým rozvíjejí spolupráci a kolegiální rozhodování. V hodinách bude prostor i pro soutěže a strečink. Nebudou chybět ani základy gymnastiky a atletiky, rozvoj rychlosti, obratnosti a ohebnosti.

Sportovní kroužek bude probíhat každou středu od 13:15 – 14:00.  Cena kroužku za jedno pololetí - 1000 KčZačínáme 4.10.2023.

ikona obalka

MÁTE DOTAZY ČI PŘIPOMÍNKY?

Pokud Vás zajímá naše škola, napište nám a přijďte se k nám podívat!