Keramika

Tvořivé ručičky
divider

Keramický kroužek je určený pro starší děti z mateřské školy a školáky. Děti si tvoří výrobky, které jsou pro radost; zároveň však cíleně rozvíjí jemnou motoriku. V kroužku se učí, jak zacházet s keramickou hlínou, glazurou a speciálními pomůckami na tvoření. Naučí se rozmanité techniky tvoření z hlíny zaměřené na rozvíjení fantazie, prostorového cítění a zručnosti. Postupně si vyzkouší modelování z volné ruky, což je nejstarší metoda výroby keramiky. Zahrnuje vytváření tlačením, spojování hliněných válečků, vytváření z plátů (vykrajování z plátu, práci se šablonou), zdobení glazováním.

Děti si tvořením uvědomují, že za konkrétním výsledkem práce stojí jejich snaha a píle. Při hodinám keramiky je důležitá i spolupráce dětí. Během roku si děti vyrobí například ježka, mističku, vánoční svícen, ptáčka, velikonočního zajíčka, jarní kytičku a další.

Kroužek keramiky probíhá v budově MŠ jednou za čtrnáct dní v úterý. Výuka probíhá od 16:00 do 17:15 hodin. Cena kroužku za jedno pololetí - 850 Kč.  V 1. pololetí doběhne keramika z minulého roku. Nové přihlášky budeme řešit až od dalšího pololetí. Začínáme od 6. 10. 2020.

Rodiče dětí ze základní školy odvádí děti na kroužek nebo po písemném oznámení vychovatelce odchází děti samy. Podmínkou je písemný souhlas rodiče.

Hravá logika

Bystré hlavičky
divider

Klub zábavné logiky a deskových her je určen pro žáky základní školy. Vede k rozvoji logického a strategického myšlení žáků. Děti si ve škole vyzkouší spoustu různých deskových her, budou plnit různé logické úkoly a hledat strategická řešení na různé otázky. V rámci klubu si budou moci i zasoutěžit. Hravá logika je klub pro všechny chytré a zvídavé děti, které chtějí věcem přijít na kloub :)

Kroužek Hravá logika probíhá každé úterý od 13.00 do 14.00 hodin v budově ZŠ. Kroužek je pro děti ZDARMA. Začínáme od 6 .10. 2020.


Čtenářský klub

Děti čtou dětem
divider

ČTENÁŘSKÝ KLUB je určen všem dětem na 1. stupni ZŠ. Jak už název klubu napovídá, je určen především pro děti, které rády čtou a povídají si o knížkách. Děti většinou přečtou nějakou knížku dle vlastního výběru a představují si ji mezi sebou navzájem.  Kromě toho také luští různé křížovky, osmisměrky, doplňovačky, přesmyčky slov, šifry. Zkouší si také rozluštit vzkazy napsané morseovkou. Děti si mají možnost také vyzkoušet různé slovní hry na posílení slovní zásoby, výslovnosti a plynulosti ústního projevu. Čtenářský klub doporučujeme dětem od 2.-5.  třídy.

Schůzky čtenářského klubu probíhají každé pondělí od 13.00 - 14.00 hodin v budově ZŠ. Kroužek je pro děti ZDARMA. Začínáme od 5. 10. 2020.


Náboženství

Bůh stvořil člověka a jak to bylo dál?
divider

Ve výuce náboženství se děti seznamují s kořeny, ze kterých naše společnost se svojí kulturou vzrostla. Děti se dozví, kdo je to Ježíš Kristus a odkud ho známe; co nám říká Bible, proč slavíme vánoce a velikonoce, proč máme kostel a co se tam dělá, jaký význam a smysl má dnes pro člověka modlitba a mnohé další. Náboženství bude v tomto roce probíhat jako zájmový kroužek pro děti.

Náboženství  bude probíhat každé pondělí od 13,15 do 14,00 hodin. Výuka je ZDARMA. Začínáme od 5. 10. 2020.


Zábavné vaření

Vařila myšička kašičku :-)
divider

Kroužek Zábavného vaření je určen pro všechny děti, které rodičům rády nakukují do kuchyně, chtěly by se něco nového naučit a pak to všechno s radostí sníst. Kuchyň je pro děti velmi lákavá a nabízí se zde prostor pro velkou kreativitu. V tomto kroužku se děti naučí základní postupy při přípravě jídla, jak kombinovat chutě či prostřít stůl. Plná bříška pak budou příjemným bonusem. Pokud se chcete stát aspoň na chvíli malými šéfkuchaři, neváhejte se do kurzu přihlásit, kapacita je omezena.

Kroužek Zábavného vaření probíhá každý čtvrtek od 14:00 do 15:00 hodin. Cena kroužku za jedno pololetí - 850 Kč. V 1. pololetí doběhne vaření z minulého roku. Nové přihlášky budeme řešit až od dalšího pololetí. Začínáme od 1. 10. 2020.

Tvořivé šití

Kreativní dětičky, šitíčko a jehličky
divider

V kroužku Tvořivého šití se budeme věnovat šití v ruce, vyšívání i ukázce šití na stroji. Smyslem kroužku je návrat k tradiční rukodělné práci, k práci maminek a babiček, které si vždy uměly ušít krásné věci. Pojetí kroužku je vedeno v moderním duchu, aby přilákalo i dnešní děti. Ušít si tedy můžete jehelníček, obal na mobil, ozdoby do vlasů, tašku nebo další zajímavé věci.

Tvořivé šití bude UPŘESNĚNO podle zájemců.

Hra na kytaru

Brnky, brnky na ty strunky
divider

Kytara je nejrozšířenější strunný nástroj, často používaný jako doprovod písniček u ohně, táboráku. Je to nástroj, na kterém vyrostla celá česká generace slavných písničkářů. V kroužku se postupně seznámíte s nástrojem, výukou not, tabulatury, orientací na krku kytaru i v prstokladu. Naučíte se hrát základní akordy a jednoduché melodie.

Hra na kytaru bude upřesněna podle zájemců.

ikona obalka

MÁTE DOTAZY ČI PŘIPOMÍNKY?

Pokud Vás zajímá naše škola, napište nám a přijďte se k nám podívat!