Keramika

Tvořivé ručičky
divider

Keramický kroužek je určený pro starší děti z mateřské školy a školáky. Děti si tvoří výrobky, které jsou pro radost; zároveň však cíleně rozvíjí jemnou motoriku. V kroužku se učí, jak zacházet s keramickou hlínou, glazurou a speciálními pomůckami na tvoření. Naučí se rozmanité techniky tvoření z hlíny zaměřené na rozvíjení fantazie, prostorového cítění a zručnosti. Postupně si vyzkouší modelování z volné ruky, což je nejstarší metoda výroby keramiky. Zahrnuje vytváření tlačením, spojování hliněných válečků, vytváření z plátů (vykrajování z plátu, práci se šablonou), zdobení glazováním.

Děti si tvořením uvědomují, že za konkrétním výsledkem práce stojí jejich snaha a píle. Při hodinám keramiky je důležitá i spolupráce dětí. Během roku si děti vyrobí například ježka, mističku, vánoční svícen, ptáčka, velikonočního zajíčka, jarní kytičku a další.

Kroužek keramiky probíhá v budově MŠ jednou za čtrnáct dní v úterý. Výuka probíhá od 16:15 do 17:30 hodin. Cena kroužku za jedno pololetí - 800 Kč.  Začínáme od 4. 10. 2021.

Rodiče dětí ze základní školy odvádí děti na kroužek nebo po písemném oznámení vychovatelce odchází děti samy. Podmínkou je písemný souhlas rodiče.

Čtenářský klub

Děti čtou dětem
divider

ČTENÁŘSKÝ KLUB je určen všem dětem ZŠ. Jak už název klubu napovídá, je určen především pro děti, které rády čtou a povídají si o knížkách. Děti většinou přečtou nějakou knížku dle vlastního výběru a představují si ji mezi sebou navzájem.  Kromě toho také luští různé křížovky, osmisměrky, doplňovačky, přesmyčky slov, šifry. Zkouší si také rozluštit vzkazy napsané morseovkou. Děti si mají možnost také vyzkoušet různé slovní hry na posílení slovní zásoby, výslovnosti a plynulosti ústního projevu. Čtenářský klub doporučujeme dětem od 2.-5.  třídy.

Schůzky čtenářského klubu probíhají každé pondělí od 13.00 - 13.45 hodin v budově ZŠ. Kroužek je pro děti ZDARMA. Začínáme od 4. 10. 2021.


Náboženství

Bůh stvořil člověka a jak to bylo dál?
divider

Ve výuce náboženství se děti seznamují s kořeny, ze kterých naše společnost se svojí kulturou vzrostla. Děti se dozví, kdo je to Ježíš Kristus a odkud ho známe; co nám říká Bible, proč slavíme vánoce a velikonoce, proč máme kostel a co se tam dělá, jaký význam a smysl má dnes pro člověka modlitba a mnohé další. Náboženství bude v tomto roce probíhat jako zájmový kroužek pro děti.

Náboženství  bude probíhat každé pondělí od 14,15 do 15,00 hodin. Výuka je ZDARMA. Začínáme od 4. 10. 2021.


Zábavné vaření

Vařila myšička kašičku :-)
divider

Kroužek Zábavného vaření je určen pro všechny děti, které rodičům rády nakukují do kuchyně, chtěly by se něco nového naučit a pak to všechno s radostí sníst. Kuchyň je pro děti velmi lákavá a nabízí se zde prostor pro velkou kreativitu. V tomto kroužku se děti naučí základní postupy při přípravě jídla, jak kombinovat chutě či prostřít stůl. Plná bříška pak budou příjemným bonusem. Pokud se chcete stát aspoň na chvíli malými šéfkuchaři, neváhejte se do kurzu přihlásit, kapacita je omezena.

Kroužek Zábavného vaření probíhá každý čtvrtek od 14:00 do 15:00 hodin. Cena kroužku za jedno pololetí - 800 Kč. V 1. pololetí doběhne vaření z minulého roku. Nové přihlášky budeme řešit až od dalšího pololetí.  Pokud máte o kroužek zájem i v 1.pololetí, obraťte se na vedoucí školní kuchyně, uvolnilo se pár míst po odchozích páťácích. Začínáme od 4. 10. 2021.

Hra na flétnu

Zdravé dýchání, veselé pískání :-)
divider

Zobcová flétna je dechový nástroj a kdo chce na ni dobře hrát, musí umět i správně dýchat. Hra na flétnu je doporučována dětem, které jsou náchylné k častému onemocnění dýchacích cest, alergiky, astmatiky i dětem s vadou řeči. V kroužku se děti naučí správnému bráničnímu dýchání a základům hry na zobcovou sopránovou flétnu. Společně si zahrají i jednoduché písničky podle not. Lekce budou probíhat jednou týdně. Děti budou potřebovat zobcovou sopránovou flétnu a notový sešit, který si zakoupí od učitelky (cca 250,-Kč).

Hra na flétnu bude probíhat každé úterý od 13:00 - 13:45 hodin. Cena kroužku za jedno pololetí - 800 Kč. Začínáme od 4. 10. 2021.

Doučování

Pro ty, kteří nestíhají
divider

Doučování žáků pro ty, kteří mají problém se zvládnutím učiva po distanční výuce v minulém roce. Procvičování českého jazyka, matematiky nebo anglického jazyka. Nejedná se o rozšiřování učiva, nýbrž o procvičení a zopakování toho, co by už měli znát. Naplňovat budeme malé výukové skupinky max. do 5 dětí, rozdělené na žáky 1. třídy, 2.-3. třídy a 4.-5. třídy.

Doučování bude probíhat každý čtvrtek od 13:00-13:45 hodin. Výuka je realizována z investic 3.2.3. národního plánu obnovy. Doučování je financováno Evropskou unií, a tudíž pro naše žáky ZDARMA. Začínáme od 7.10.2021.


Sportovní kroužek

Pohybu se nebojíme, hrajeme a dovádíme!
divider

Sportovní kroužek je určen pro žáky 2. - 5. třídy. Děti se mohou těšit na nové a zajímavé hry, ale i na klasické oblíbené hry s míčem či nářadím, pomocí kterých se děti „vyřádí“ a odreagují, a díky kterým rozvíjejí spolupráci a kolegiální rozhodování. V hodinách bude prostor i pro soutěže a strečink. Nebudou chybět ani základy gymnastiky a atletiky, rozvoj rychlosti, obratnosti a ohebnosti.

Sportovní kroužek bude probíhat každou středu od 13:00 – 14:00.  Cena kroužku za jedno pololetí - 800 KčZačínáme 6.10.2021.

ikona obalka

MÁTE DOTAZY ČI PŘIPOMÍNKY?

Pokud Vás zajímá naše škola, napište nám a přijďte se k nám podívat!